Jabłka w specjalnej komorze

Klienci cieszą się, że mają przez cały rok świeże jabłka, ale nikt nie zastanawia się nad tym jak to w ogóle się dzieje? Skąd te jabłka są?

Za oknem zima albo wczesna jesień, a my mamy piękne jabłka? To jest możliwe dzięki specjalnym komorom, w których jabłka są przechowywane. To trudny proces, który wymaga szybkości i precyzji. Przede wszystkim trzeba będzie skupić się na jednej odmianie jabłek, która musi być bardzo szybko zebrana. Jeśli będzie zebrana to ma trafić do komory. Najlepiej żeby to nie trwało dłużej niż siedem dni. Wtedy komora jest zamykana.

To jednak nie wszystko, bo komora musi być napełniona specjalnym środkiem, który pozwala na przetrwanie jabłek w jak najlepszej kondycji. Do tej pory na rynku były dostępne skomplikowane środki, które wymagały wiedzy przy ich aplikacji. To się jednak zmieniło odkąd jest FruitSmart, który działa bardzo skutecznie i szybko. Każdy sadownik może to zrobić we własnym zakresie. Nie ma z tym najmniejszych problemów. Trzeba napełnić komorę substancją i szczelnie ją zamknąć. Otwieramy ją tylko wtedy, kiedy wiemy, że jabłka będą sprzedane. Jeśli otworzymy i chcemy zamykać to ponownie trzeba napełniać całość, co nie jest opłacalne, dlatego wszystko trzeba sobie dobrze przemyśleć.

Najlepsze rozwiązanie
Wspominany środek oparty jest a 1mcp, który idealnie działa, jako blokada receptorów etylenu. Te osoby, które są związane z przechowalniami wiedzą, że największych wrogiem jest własne etylen. Jeśli nie zastosuje się procesu jego powstawania to niestety, ale w pewnym momencie jabłka zaczną gnić nawet, jeśli są w niskiej temperaturze. Jabłka też bardzo często chorują, a to oznacza poważne straty finansowe. Informacje o tym jak aplikować oraz jak skutecznie działa ta substancja można będzie znaleźć na stronie przechowalnictwo jabłek. Dowiemy się, że bez tego nie ma najmniejszych szans żeby jabłka przechowywać. Nie wszystko udaje się od razu sprzedać, ostatnie lata to pokazują, bo ceny jabłek potrafią być bardzo niskie i warto je przechować do nowego sezonu.