Kolory Lwowa

Lwów jest miastem magicznym, urokliwym i wciąż nieodkrytym. Swą wyjątkowość Lwów zawdzięcza między innymi nietypowemu położeniu geograficznemu, które skoncentrowane jest na głównym europejskim dziale wód między zlewiskiem Morza Bałtyckiego a zlewiskiem Morza Czarnego.

Spacer ulicami Lwowa stanowi źródło przeżyć i doznań estetycznych dla prawdziwych miłośników i pasjonatów architektury. Na szczególną uwagę zasługuje Stare Miasto, którego budowle reprezentują różne style architektoniczne. To właśnie tutaj możemy podziwiać kunszt architektury z okresu renesansu, baroku, klasycyzmu, secesji i modernizmu. Wyrafinowanie, wzniosłość, prostota i nowoczesność, które zawierają się w sztuce, najlepiej odzwierciedlają kulturową złożoność i wielowymiarowość Lwowa.

Charakterystyczne zielone dachy lwowskich budynków można podziwiać z Wysokiego Wzgórza, które jest najwyższym punktem w mieście. To właśnie z tego miejsca roztacza się osobliwy widok na panoramę historycznego centrum miasta.

Dopełnieniem lwowskiej architektury są parki i rezerwaty przyrody, w których miłośnicy natury będą mogli oddawać się wielogodzinnym spacerom.

Liczne galerie sztuki i muzea, w których mieszczą się obszerne kolekcje dzieł sztuki i pamiątek, spełnią zapewne oczekiwania amatorów twórczości artystycznej. Pasjonaci literatury poczują obecność znanych i zacnych pisarzy, którzy swego czasu literacko i życiowo związani byli ze Lwowem.

Chwile wytchnienia zapewnią nastrojowe kawiarnie znajdujące się w zaułkach Starego Miasta. Aromat kawy pobudzi zmysły i doda energii, by móc jeszcze intensywniej uczestniczyć w życiu Lwowa, którego złożoność i unikatowość kryją się w prostocie.

Lwów jest miejscem dla osób uważnych, potrafiących wsłuchać się w odgłosy miasta, w których zapisana jest jego historia i wyjątkowość. Tę nostalgiczną podróż na wschód umożliwiają wycieczki do Lwowa z Warszawy. By móc zobaczyć kolory Lwowa, trzeba w nim być.