Obrazy na ściany

Dekorowanie ścian obrazami to elegancka forma zdobienia pomieszczeń, która jest wciąż najpopularniejszym sposobem na przemianę wnętrza. Współczesne obrazy wydrukowane przy użyciu nowoczesnej techniki charakteryzują się najwyższą jakością materiałów, z jakich zostały wykonane, wyrazistością przedstawień i niezwykłą trwałością.

Na rynku dostępna jest bogata oferta wzorów, spośród których można wybrać motyw odpowiedni do danego pomieszczenia. Tak więc możemy zdecydować się na fotografie, które powiększone i wydrukowane na płótnie robią kolosalne wrażenie na oglądających. Są też niezwykle interesujące grafiki, obejmujące zarówno rysunki, jak i napisy z cytatami, opisami emocji, czy wykaligrafowanymi słowami. Wreszcie mamy prace malarskie, czyli najbardziej tradycyjną formę twórczości występującej na obrazach, ale tym razem wyeksponowaną pod postacią wydruku na płótnie.

Na cokolwiek się zdecydujemy, dobrze jest wcześniej dokładnie przemyśleć całą planowaną kompozycję ściany i jej otoczenia, tak, aby nasza dekoracja nie zginęła w natłoku innych dodatków lub nie zaburzała harmonii pomieszczenia. Ważne jest rozmieszczenie mebli, kąt padania światła i wysokość, na której powiesimy obraz. Istnieją pewne ogólne zasady, obowiązujące w tej kwestii. I tak tradycyjnie dobrym miejscem na ozdobienie ściany obrazem jest na przykład przestrzeń nad kanapą lub stołem w salonie. W przedpokoju najlepiej będzie się prezentowała grafika powieszona nad niską komodą, zaś w sypialni najodpowiedniejszym miejscem dla jej wyeksponowania będzie ściana nad łóżkiem. Pamiętajmy również o tym, że obraz nie zawsze musi wisieć– można go po prostu oprzeć o ścianę, stawiając na podłodze lub jakimś podwyższeniu.
Na stronie internetowej https://ajzo.pl/fotodekoracje/obrazy-na-sciany znajdziemy wiele inspiracji, które mogą zaowocować nadaniem pomieszczeniu nowego, atrakcyjniejszego wymiaru. Ciekawym rozwiązaniem jest zastosowanie oryginalnej formy obrazu podzielonego na kilka elementów tworzących całość.