Usługi dronem ile kosztują? – usługi dronem cennik

Wiele osób zastanawia się ile trzeba będzie zapłacić za usługi dronem w ich okolicy. Wszystko będzie uzależnione od sprzętu, jakim dysponuje dana firma. Im niższa cena w porównaniu z najlepszymi tym gorzej dla nas.

Dlaczego? Jeśli cena jest bardzo niska to może oznaczać, że taka firma nie ma w swojej ofercie usług na wysokim poziomie. Ich sprzęt nie należy do najlepszych, co przekłada się, na jakość wykonywanych zdjęć i filmów. Dla nas nie jest ważne czy mamy zapłacić kilkaset złotych więcej za całą usługę, ale ma znaczenie czy efekt końcowy jest taki, jaki zakładaliśmy. Wtedy będziemy o wiele bardziej zadowoleni. Cena będzie zależna od tego jak trudno się wykonywać latanie z kręceniem. Pogoda ma na to wpływ tak samo jak i ukształtowanie terenu. Jeśli jest gęsta zabudowa to trzeba wiedzieć, w jaki sposób wykonać wszystkie ujęcia żeby to wszystko po zmontowaniu bardzo dobrze wyglądało. Jeśli firma ma swoją siedzibę gdzieś daleko, ale nam zależy na tym żeby jednak to oni się u nas pojawili to nie pozostaje nam nic innego jak uzgodnić koszty dojazdu. Wtedy wiemy, że polegamy na kimś z bardzo dużym doświadczeniem, kto wie jak powinno się filmować przy pomocy drona. Można mieć bardzo dobrej klasy sprzęt do latania, filmowania i robienia zdjęć, ale przez brak obycia z tym wszystkim jakość usług nie będzie taka wysoka jak my oczekujemy.

Usługi na wysokim poziomie

Im więcej chcemy materiału w postaci filmów i zdjęć tym wyższa będzie cena. Z drugiej strony w przeliczeniu na godziny i tak zapłacimy mniej niż ktoś, kto ma zamiar zamawiać drona na krótki czas. Wszystkie przygotowania są dokładnie takie same i to bez względu na to czy filmujemy piętnaście minut czy dwie godziny. To, dlatego pewne koszty są stałe i nie da się z nich zejść. Cena będzie zależna również od tego czy to jest film do sprzedaży nieruchomości, reklama czy jakiś program do telewizji. Im coś bardziej profesjonalnego tym więcej trzeba będzie zapłacić. Wybierając usługi dronem cennik trzeba sprawdzić doświadczenie firmy.