Walka z nadwagą i otyłością

Zbyt wiele jemy, za mało się ruszamy i tyjemy w zastraszającym tempie. To nie tylko efekt życia w dobrobycie, ale przede wszystkim braku rozsądku i słabej woli.

Walka z otyłością
Walka z nadwagą i otyłością stanowi jeden z głównych problemów w wielu krajach. Grubasem jest co trzeci człowiek na świecie, a prym w tym niechlubnym rankingu wiodą Amerykanie i Grecy. Na drugim biegunie znajdują się Skandynawowie, Holendrzy, Belgowie i Szwajcarzy, których społeczeństwa są najszczuplejsze. Na tle Europy Polska plasuje się mniej więcej w połowie stawki, przy czym większość otyłych w naszym kraju to mężczyźni, którzy po 30-tce zaczynają gwałtownie przybierać na wadze.
Otyłość to nie tylko problem estetyczny, ale przede wszystkim medyczny. Mówimy o niej wtedy, gdy w organizmie dochodzi do nagromadzenia tkanki tłuszczowej, co szkodzi zdrowiu i zwiększa ryzyko śmierci. Światowa Organizacja Zdrowia mówi już o epidemii tego zjawiska – każdego roku wskutek nadwagi i związanych z nią konsekwencji zdrowotnych, umiera 2,6 milionów ludzi.
Ponieważ otyłość jest już największym zagrożeniem zdrowia publicznego w Polsce i na świecie, każdy – we własnym zakresie – powinien stawić jej czoła. Jeśli wskazówka na wadze przesunie się niebezpiecznie w prawo, trzeba szybko podjąć walkę o swoje zdrowie, pamiętając, że każdy zrzucony kilogram odciąża serce i poprawia kondycję naszego organizmu.

Zrzucanie tkanki tłuszczowej

Podstawowym działaniem, jeśli chodzi o zrzucanie tkanki tłuszczowej, jest dobór odpowiedniej diety. Warto tu skorzystać z konsultacji dietetyka, który dobierze nam menu, uwzględniając indywidualne potrzeby i tryb życia. Niezwykle istotnym uzupełnieniem będzie też podjęcie aktywności fizycznej. Ćwiczenia zwiększą wydolność naszego serca, poprawią sprawność ruchową, jak również napełnią optymizmem, bardzo wskazanym przy procesie odchudzania się. Trzeba też pamiętać o tym, że aby osiągnąć trwałe efekty, dobrze jest rozłożyć ten proces w czasie – osiągnięcie w szybkim tempie spektakularnych rezultatów poskutkuje efektem jojo.
African Mango gdzie kupić – to może być rozwiązanie Twoich problemów!