Wielobarwna Rumunia

Folklor i tradycja, te dwa słowa najlepiej oddają i charakteryzują niepowtarzalność i Rumunii. Orientalizm i egzotyka tworzą wyjątkowy klimat tamtejszych stron, które zdają się nie podlegać upływowi czasu i procesom globalizacji.

Zielony tereny Rumunii, wśród których wiją się serpentyny dróg, pozwalają upajać się naturą. Wzniesienia terenu bajecznie urozmaicają te nostalgiczną krainę. Linia horyzonty jest nieustannie widoczna, ponieważ tutaj rządzi przyroda. Wolna przestrzeń zachęca do długich spacerów i wędrówek, pozwala poczuć niczym nieskrępowaną wolność i swobodę. Osoby, które cenią przede wszystkim spokój, mogą nieustannie napawać się ciszą oraz poczuć siłę i energię płynące z przyrody.

Rumuńskie wioski kuszą swymi intensywnymi barwami. Ciągnące się wzdłuż drogi domy przypominają o istnieniu miejscowej ludności. Charakterystyczne czerwone dachy budynków odbijają się od błękitu nieba, tworząc unikatową i folklorystyczną kompozycję. Ten niecodzienny i malowniczy widok zapewne na długo zapisze się w pamięci.

Malowane i drewniane cerkwie pozwalają poczuć przeszłość, która zapisana jest w drewnie i kolorach. Bajeczna kolorystyka architektury sakralnej stanowi najwierniejsze odzwierciedlenie rumuńskiej kultury. Epifania barw tamtejszych wnętrz kościołów wywołuje swego rodzaju radość, a także napawa optymizmem.

Wielbiciele sztuki ludowej będą mieli niebywałą sposobność odwiedzenie rumuńskich cmentarzy, które zachwycają swą oryginalnością i innością. Rzeźbione nagrobki oszałamiają precyzją i starannością wykonania. Bramy cmentarza są zapowiedzią innego świata, rzeźbione tablice są historiami życia swych właścicieli.

Nadmorskie plaży Rumunii zapewniają chwile wytchnienia i odpoczynku. Morskie wybrzeże sprzyja długim spacerom. Morze Czarne pozwala nasyci oczy błękitem wody.

Wycieczki Rumunia są barwnymi przygodami, podczas których możemy zasmakować w różnorodności i odmienności tamtejszego fragmentu świata.