Zamknięcie firmy Limited

Najczęściej zakładanymi firmami w UK są małe i średnie przedsiębiorstwa. Prowadzenie takich firm wymaga rozliczania się z urzędami. Im poważniejsza firma i więcej pracowników tym więcej jest księgowych spraw do załatwiania i trzeba to robić zgodnie z obowiązującym na wyspach prawem podatkowym.

Jeśli firma nie przynosi zbyt dużych zysków to trzeba ją zamknąć albo sprzedać i tutaj również jest wiele pracy do wykonania. Bez księgowego z dużym doświadczeniem nie ma na to najmniejszych szans. Potrzebne jest wykonanie wielu czynności, które pozwalają w legalny, ale i bezpieczny sposób zamykać i sprzedawać firmę.

Co należy zrobić?

Bardzo ważne jest opracowanie odpowiedniego planu finansowego oraz organizacyjnego. Księgowy z bardzo dużym doświadczeniem będzie wiedział jak ma się tym zająć. Kolejny krok do załatwienie formalności administracyjnych i podatkowych. Jeśli firma odprowadza podatek VAT to trzeba będzie zgłosić się do urzędu skarbowego i podatnika wyrejestrować. Księgowy powinien znać się na doradzaniu finansowych oraz podatkowym dla dyrektorów przed likwidacją przedsiębiorstwa. Trzeba wiedzieć jak dopełnić wszystkich formalności, a im wcześniej się to zrobi tym szybciej można będzie zamknąć firmę. Księgowy, który, na co dzień zajmuje się podobnymi sprawami będzie wiedział, co należy zrobić i gdzie się konkretnie zgłosić. Jeśli jakieś formalności nie będą dopełnione to urzędnicy mogą wysyłać pisma. Mogą też posypać się kary, a tego każdy chce uniknąć. W Wielkiej Brytanii jest firma, która pomoże wszystkim osobom, które mają takie problemy. To polscy księgowi, którzy działają na terenie UK i prowadzą w pełni profesjonalne usługi. Znajdziemy ich na stronie – księgowość Londyn. W kilka chwil zapoznamy się z ofertą i będziemy wiedzieć, na co można z ich strony liczyć. Wielką zaletą firmy jest to, że dostosowuje swoją ofertę do indywidualnych potrzeb klienta. Wystarczy już teraz skontaktować się z firmą księgową, a oni powiedzą nam, co dalej należy robić.