Gres szkliwiony, czyli płytki do każdego pomieszczenia

Na przestrzeni lat sposób wykończenia domów wewnątrz ulegał zmianom. Na dzień dzisiejszy zazwyczaj wykonywane jest to w bardziej nowoczesny sposób, a co za tym idzie w wielu przypadkach podnoszą się koszty takich operacji. Ludzie w dzisiejszych czasach w zasadzie decydują się na rozwiązania, o których jeszcze jakiś czas temu nikt nawet nie myślał. Jednym z nich jest kładzenie płytek w salonie czy po prostu w każdym pomieszczeniu swojego domu. Na dzień dzisiejszy jest to zupełnie normalne i warto wspomnieć o tym, że niezwykle ciekawie wygląda.

Bardziej wytrzymałe płytki

Jeśli chodzi o płytki to w sklepach znajdziemy wiele ich rodzajów, a jednym z nich jest gres szkliwiony. Czym tak naprawdę jest i czy warto się na niego zdecydować? Nie jest to nic innego jak płytki, jednak być może w niektórych przypadkach nieco bardziej wytrzymałe. Można zastosować go tak naprawdę w każdym pomieszczeniu – zaczynając od kuchni, przechodząc przez salon, a kończąc aż na łazience. Wyróżniamy dwa rodzaje takich płytek: gres szkliwiony i polerowany. Sam ges szkliwiony zazwyczaj charakteryzuje się wysokim połyskiem i właśnie po tym możemy go łatwo rozpoznać.

Gres szkliwiony o wysokiej klasie ścieralności

Warto wspomnieć o tym, że najlepiej jest go stosować w miejscach umiarkowanie uczęszczanych takich jak kuchnia czy łazienka. Zapewni nam to długą żywotność takich płytek. Z kolei, jeśli zamierzamy założyć wspomniany gres w przedpokoju czy w salonie to warto jest kupić taki o wysokiej klasie ścieralności, aby posłużył nam przez wiele lat. Jednocześnie warto wspomnieć o tym, że taki gres szkliwiony będzie znacznie droższy, dlatego z drugiej strony warto rozważyć założenie klasycznych płytek. W przypadku, gdy chcielibyśmy dowiedzieć się więcej na temat gresu najlepiej jest odwiedzić stronę pod tym linkiem: gres szkliwiony. Uzyskamy tam wiele przydatnych informacji, które być może będą nam pomocne również przy zakupie gresu.