Pomoc w szybkiej utracie wagi

Odchudzanie się to proces długotrwały, wymagający wiele samozaparcia i siły woli. Dlatego też warto skorzystać z porad specjalistów, którzy zagwarantują nam fachową pomoc w szybkiej utracie wagi.
Najważniejszym doradcą w kwestii naszego odchudzania się będzie dietetyk. Nauczy nas prawidłowych zasad żywienia i skomponuje menu tak, aby zrzucanie kilogramów odbyło się bez szkody dla zdrowia. Trzeba bowiem pamiętać, że drakońskie i nieprzemyślane diety mogą zrujnować organizm, albo w najlepszym wypadku poskutkować szybkim efektem jojo wkrótce po zakończeniu odchudzania. Specjalista pomoże nam też dopasować sposób odżywiania do naszych indywidualnych potrzeb, „skroić ją” na naszą miarę, biorąc pod uwagę płeć, wiek, tryb życia, zwyczaje i – co najważniejsze- aktualny stan zdrowia.
Niezwykle istotną rolę w zbijaniu wagi jest ruch. Porady trenera pomogą nam uniknąć sytuacji, w której na przykład podejmiemy się zbyt intensywnego treningu jak na możliwości naszego organizmu. Trener nauczy nas też, które ćwiczenia spowodują najszybsze spalanie tkanki tłuszczowej, zamiast rozbudowania mięśni, jak również jak wymodelować konkretne partie ciała.
Jest jeszcze jeden ekspert, którego rady mogą okazać się bezcenne w procesie odchudzania się, a którego rolę często pomija się w tej kwestii. Mowa o wsparciu psychologicznym. Kluczem do skutecznego pozbycia się nadmiernych kilogramów jest bowiem praca nad sobą i samokontrola. Osoby z nadwagą mają na ogół z tym problem, a psycholog będzie potrafił wykorzystać swoją wiedzę, aby ich tego nauczyć. Dodatkowymi konsekwencjami nadwagi i otyłości, oprócz chorób ciała, są często problemy psychologiczne z którymi borykają się osoby walczące z tuszą. Często mają one kłopoty z akceptacją samych siebie, obniżonym poczuciem własnej wartości i brakiem asertywności, które to cechy skutkują na przykład wycofywaniem się z kontaktów towarzyskich. Psycholog doda takim osobom sił w walce o szczupłą i zdrową sylwetkę i nauczy radzenia sobie ze stresem, na który mogą być narażone w trakcie żmudnego procesu odchudzania się.